Úvod » Olivové oleje

Olivové oleje

Extra panenský olivový olej, pokiaľ je lisovaný z čerstvých neprezretých olív, je známy predovšetkým ako zdroj prírodných antioxidantov – polyfenolov. Tie môžu pomôcť ľudskému organizmu predchádzať starnutiu a degenerácii buniek. V súvislosti s polyfenolmi sa taktiež často uvádza ich pozitívny vplyv na znižovanie rizika vzniku rakoviny hrubého čreva a prostaty.

· Ďalším zdravotným benefitom extra panenského olivového oleja sú vitamíny, z nich najvýznamnejší podiel nesie vitamín E. Je však nutné si uvedomiť, že vitamín E sa pôsobením vonkajších vplyvov (svetlo, kyslík, teplo) z potravín, a teda aj z oleja, časom vytráca. Tu preto platí pravidlo, že čím čerstvejší je olej, tým väčší obsah vitamínov môže našemu telu dodať.

· Častá a pravidelná konzumácia kvalitného olivového oleja môže mať pozitívny vplyv na ovplyvnenie hladiny „zlého“ cholesterolu LDL v organizme. (LDL cholesterol môže byť príčinou kardiovaskulárnych chorôb a vzniku arterosklerózy.)

· Zloženie olivového oleja napovedá, že dokáže okrem iného podporovať aj správny rast kostí a preto se doporučuje ho podávať deťom a tehotným ženám.

· Zároveň obsahuje aj zlúčeninu oleocanthal, ktorá podľa vedúceho výskumu z Vedeckej univerzity vo Philadelphii, Paula Breslina, môže tlmiť súčasti nervovej sústavy, ktoré prenášajú pocit bolesti. Tým pôsobí podobne ako ibuprofen, avšak jeho nespornou výhodou je, že oproti ibuprofenu nie je návykový.

Extra panenský olivový olej sa najčastejšie pridáva do zeleninových šalátov, ale dobre ho možno využiť aj pre teplú kuchyňu. Nehrozí, že sa tak skoro prepáli a vznikne rakovinovotvorná látka akrolein. Prepaľuje sa až pri vyšších teplotách okolo 220o Celzia.

Usporiadať podľa 
Výrobca  

IL CASOLARE Grezzo naturale (1 Lt. )
bežná cena 11,90 Eur

naša cena 10,99 Eur

skladom


NON FILTRATO, Olio Extravergine di Oliva - 1Lt.
bežná cena 15,99 Eur

naša cena 13,99 Eur

skladom
novinka


CASTELLO DI RESUTTANA, D.O.P. "Val di Mazara"
bežná cena 19,99 Eur

naša cena 16,99 Eur

skladom
novinka

ZmM1ZW