Úvod » Tekvicové oleje

Tekvicové oleje

Je nám potešením, ponúknuť Vám tento výrobok, aby ste spoznali aj Vy jeho jedinečnosť. 100 %, ručne lisovaný tekvicový olej má tmavozelenú farbu s typickou arómou a je mimoriadne vhodný do šalátov a na dochutenie jedál studenej a teplej kuchyne, ako aj na priamu konzumáciu.

Nie je tekvicový olej ako tekvicový olej

Dovolte aby sme Vás spoločne s výrobcom nášho tekvicového oleja zasvätili do procesu výroby, ktorým prejde každý z našich olejov  z Pomurja vyrábaných tradičnou ručnou metódou . Keďže toto remeslo má v Slovinsku viac ako 100 ročnú tradíciu, nie je prekvapením, že každý z výrobcov má jedinečnú, generáciami preverenú receptúru.

Prvou fázou je ručné triedenie tekvíc a začína v už počas zberu.

Semiačka zo starostlivo vytriedených tekvíc sa ako prvé zbavujú čiastočiek dužiny, potom sa premyjú vodou a následne putujú do sušiarne, kde sa musia čo najrýchlejšie vysušiť.

Nasleduje ďalší dôležitý krok - vizuálna kontrola kvality semiačok. Tieto musia byť dobre vysušené, nesmú javiť známky rôznych vád, ako sú plieseň, presušenie alebo zvýšená vlhkosť, nedostatočné zbavenie nečistôt a iné.

Zdravé a nepoškodené semiačka sa zomelú na múku, ku ktorej sa pridáva soľ. Následne sa všetko zmieša s malým obsahom vody.

Teraz sa môže začať fáza šetrného praženia. Šetrného preto, aby si olej zachoval svoju nezameniteľnú farbu, chuť, konzistenciu, arómu a aby sa v oleji zachovali všetky pre organizmus prospešné látky. Pražením sa zo semiačok odparuje prebytočná vlhkosť a celá zmes dostáva typickú arómu tekvicového oleja. Celý tento proces sa robí ručne za prítomnosti skúseného pražiara, ktorý počas celého procesu praženia kontroluje stav zmesi. Semiačka sa nesmú pripáliť a je potrebné presne odhadnúť, kedy je zmes už pripravená k samotnému lisovaniu. Toto sa dá len na základe dlhoročných skúseností pražiara.

Po ukončení praženia zmes putuje do lisu, kde sa pomalým zvyšovaním tlaku rodí olej tmavozelenej farby a nezameniteľnej arómy.

Zachovanie typických vlastnosti vďaka tradičnému ručnému spôsobu výroby

Hlavný rozdiel medzi priemyselnou výrobou tekvicového oleja a tradičným ručným spracovaním je priame riadenie a časovanie jednotlivých výrobných fáz prítomným odborníkom. Ten musí mať potrebné skúsenosti s riadením procesu výroby, cit pre tradičnú prípravu oleja na základe rodinného receptu a tiež vedomosti a zručnosti vystihnúť podmienky v každej fáze prípravy oleja ako napr. počasie, ročné obdobie, kvalitu semiačok atď., ktoré obyčajne nadobúda od detstva.
Pri priemyselnej vysokokapacitnej výrobe je celý proces riadený počítačom. Každá výrobná fáza má priame časové vyčíslenie, ktoré nemusí presne odhadnúť podmienky.
Preto je najviac cenený práve ručne vyrábaný tekvicový olej.

Spoznajte výhody nášho tekvicového oleja

Nepoznaná lahôdka

Tekvicový olej vyniká vďaka špecifickej orechovej aróme a nezameniteľnej chuti, ktorá dodá množstvu jedál nový rozmer.

V studenej kuchyni sa nestratí

Spravte z nášho oleja chutný doplnok rôznych šalátov, dressingov, omáčok, či nátierok. Ako univerzálna pomôcka Vám bude aj na dochutenie, či ozvláštnenie rozličných varených jedál.

Spestrenie každého taniera

Ojedinelá tmavozelená farba jednoznačne pridá na estetike každého podávaného jedla. Spravte z Vašich receptov diela, ktoré sa nevidia len na fotkách receptov.

Elixír krásy?

Využitie tekvicového oleja prospieva aj vášmu vzhľadu. Konkrétne vzhľadu vašej pokožky, vlasov, nechtov, či dokonca zubov.

Pokožka, akú ste ešte nemali

Tekvicový olej Vašej pokožke efektívne vráti stratenú elasticitu. Vynikajúci je taktiež pri extrémne suchej, v lete dokonca pri spálenej pokožke. Odstraňuje starecké škvrny.

Vlasy ho majú radi

Chcete Vašim vlasom dopriať dodá lesk a prinavrátiť im stratenú hustotu? Obsah pantenolu, napomáha pri obnovovaní poškodených vlasov. Olej je balzamom na suché poškodené vlasy, intenzívne pomáha najmä pri nesprávne použitej trvalej.

Koniec lámaniu nechtov

Riešením na slabé nechty, ktoré sa často lámu môže byť ich pravidelné potieranie tekvicovým olejom, ktorý vmasírujte aj do ich okolia, aby ste podporili ich rast.

Zabíja baktérie v ústnej dutine

Zubár Vám zubné kazy opraví. Tekvicový olej im však pomôže predísť – stačí si ním každý deň vyplachovať ústa a zlepšite zásobovanie vápnika a fluóry do Vašej zubnej skloviny.

Zdravie pre Váš organizmus

Pravidelným užívaním tekvicového oleja získate odolnosť Vášho organizmu voči množstvu chorôb. Ak už ochoreniami trpíte, liečba niektorých ochorení bude účinnejšia.

Len 2 polievkové lyžice denne a:

 • Predchádzate problémom s prostatou

Problémy s prostatou sa týkajú mnohých mužov, ktoré prichádzajú s pribúdajúcim vekom. Viaceré vedecké štúdie preukázali, že tekvicový olej pozitívne ovplyvňuje žľazy prostaty a tým pôsobí na jej zdravie a činnosť.

 • Podporujete správnu činnosť štítnej žlazy

Vedeli ste, že lyžica tekvicového oleja Vám každé ráno podporí funkciu štítnej žľazy na najbližších dvadsaťštyri hodín?

 • Obohatíte Vaše telo o množstvo antioxidantov a o široké spektrum vitamínov A, B1, B2, B6 a E

 • Dodáte výživu kĺbom, zvýšite účinok liečby artritídy

Zápal kĺbov je bolestivý. Tekvicový olej možno považovať za alternatívnu liečbu artritídy, ktorá nemá vedľajšie účinky na rozdiel od niektorých liekov. Na odstránení zápalu sa podieľajú antioxidanty i esenciálne kyseliny.

 • Eliminujete infekcie močových ciest a inkontinenciu

 • Pomôžete zdraviu žalúdka, žlčníka a vôbec celého tráviaceho traktu

 • Regulujete vysokú hladinu cholesterolu v krvi, čím znížite riziko vzniku a rozvoja kardiovaskulárnych ochorení

 • Dosiahnete priaznivý účinok pri srdcovo-cievnych ochoreniach

 • Chránite cievy pred aterosklerózou

 • Zvýšite obrannú schopnosť Vášho imunitného systému

 • Spustíte reguláciu metabolizmu bielkovín, tukov, cukrov a minerálnych látok

 • Zabezpečíte obnovu buniek, reparáciu tkanív a fyziologickú výkonnosť organizmu

 • Spevnite si kostné tkanivo, predídete vzniku osteoporózy

 • Odstránite z Vášho tela parazity

 • Zamedzíte vypadávaniu vlasov, lámavosti nechtov a tvorbe stareckýc škvŕn

 • Zlepší sa Vám pamäť a predídete nervozite a podráždenosti

Usporiadať podľa 
Výrobca  

100%-ný ručne lisovaný TEKVICOVÝ OLEJ z Pomurja, 250 ml
bežná cena 8,99 Eur

naša cena 7,99 Eur

skladom
novinka


100%-ný ručne lisovaný TEKVICOVÝ OLEJ z Pomurja, 500 ml
bežná cena 15,50 Eur

naša cena 13,99 Eur

skladom
novinka

ZmE1Yj