Vinárstva
Vinárstva

ORNELLA MOLON

Logo_Ornella Molon

www.ornellamolon.it

Ornella Molon je rodinné vinárstvo, ktoré vzniklo v roku 1982 v úrodnom kraji povodia rieky Piave. V tomto prekrásnom kraji, juhovýchodne od Trevisa sa na ploche 40 hektárov rozprestierajú aj vinice rodiny Molon, ktorej hlavná filozofia môže byť zhrnutá do jediného motta „ láska k dokonalosti “. Výnimočnosť finálneho produktu môže byť dosiahnutá jedine v nerozlučnom prepojení človeka s krajinou a rešpektovania jej potrieb. Túto každodenná starostlivosť priam cítiť z každej fľaše vína, a aj preto sú ich vína obľúbené a vysoko cenené na prestížnych národných a medzinárodných súťažiach.

VIGNA TRAVERSO

Logo_Vigna Traverso

www.vignatraverso.it

Od roku 1998 je Vigna Traverso súčasťou rodinného vinárstva ORNELLA  MOLON TRAVERSO , ktoré  sa nachádza v Prepotte , blízko Udine.  Vinice rozprestierajúce sa na ploche 16ha ( 45ha celková pôda) sa nachádzajú v stredne svahovitom teréne priamo medzi  Jadranským morom z juhu a majestátnymi Dolomitmi zo severu. Táto významná mikroklíma je ideálna pre pestovanie elegantných červených ako aj krasne štruktúrovaných bielych vín.  Hlavnou filozofiou vinárstva je vždy absolútna kvalita, ktorá okamžite priniesla skvelé výsledky u verejnosti ako aj u odborných kritikov na národnej i medzinárodnej úrovni.  Reštrukturalizácia vinohradov, začlenenie nových výrobných postupov a využívanie moderných zariadení umožnili sa spoločnosti pomerne rýchlo etablovať na trhu s vysoko kvalitnými vínami.

LE RIVE

Logo_Le Rive

www.lerive.it

Rodinné vinárstvo LE RIVE sa nachádza v dedinke Negrisia, Ponte di Piave blízko Trevisa, vo východnej časti Gioiosa et Amorosa Treviso, 30 km od Benátok. Vinárstvo LE RIVE patrí už po stáročia rodine Bonato. Už v roku 1568 sa z cirkevných dokumentov dá vypátrať prítomnosť rodiny "Bonato z Bonato" v Negrisii,v  krajine s hlboko zakorenenými a starobylími tradíciami v pestovaní vínnej révy. Poznatky a vízie predkov rodiny Bonato sú základom ich úspechu v pestovaní a výrobe vína. V súčastnosti je rodinné vinárstvo v opatere dvoch generácií – otca Gina a jeho synov, agronóma a enológa Luigiho a someliéra  Andreu, ktorí stoja za výraznými investíciami do modernizácie vinárstva a obnovy viníc. Ich vášeň, tvrdohlavosť ako aj ich obete sú prítomné vo všetkých strapcoch a vo všetkých fľašiach z ich produkcie.

SANDRE

Logo_Sandre

www.sandre.it

História rodinného vinárstva SANDRE siaha až do roku 1926, kedy Angelo Sandro, pestovateľ z Oderza kúpil úrodné vinice a pozemky v Campodipietra, čím začal dlhoročnú vinársku tradíciu rodiny. Dnes je rodiné vinárstvo vedené jeho synom Luigim a vnukmi Linom a Angelom ako aj pravnukom Marcom. Spoločnosť sa od tých čias zmodernizovala na modernú, súčasnú a na budúcnosť orientovanú firmu, ktorá však plne rešpektuje tradície. Vinárstvo sa nachádza v samom srdci mesta Campobasso, v oblasti s bohatou históriou pestovania a výroby vína. Povodie rieky Piave tu v priebehu storočí vytvorilo vysoko kvalitnú pôdu, ktorá je spolu s ideálnou klímou mimoriadne vhodná na pestovanie viniča. Všetky tieto aspekty môžete cítiť vo výnimočných vínach, ktoré spoločnosť Sandre produkuje a získava úspechy na národných ako aj medzinárodných súťažiach.

MTgxM